İnşaat sektöründe yarım asırdır ekonomiye değer katan ve fark yaratan, yeni projeleri ile 2017 yılına damga vurmaya hazırlanan MB Holding’e bağlı BALTAŞ İnşaat emin adımlarla yükselişini sürdürüyor. Bugüne kadar 20 bin konutla yaklaşık 100 bin kişiyi ev sahibi yapan ve yurt içi ve yurt dışında birçok üniversite, hastane, sanayi sitesi, toplu konut, organize sanayi sitesi, serbest bölge inşaatı, hidro elektik santrali, kapalı spor salonu, stadyum ve fabrika inşaatına imza atan BALTAŞ İnşaat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İnşaat sektöründe Gaziantep’te ilk işi Kamil Ocak Stadyumu yapım işi olan MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek İnşaat Mühendisi Muharrem Balat; “Ben bu işe Gaziantep’te başladığımda İnşaat Mühendisi sayısı bir elin parmağını geçmeyecek kadar azdı. O zaman inşa ettiğim yapılar bugün hala en sağlam yapılar arasındadır. Dünden bugüne teknolojik olarak çok şey değişti. Bizde durduğumuz yerde durmadık sürekli kendimizi yeniledik ve geliştirdik. Günümüzde inşaat sektörü gerek yarattığı istihdam gerekse sağladığı değer bakımından ekonominin lokomotif sektörlerinden biridir. Gaziantep’te Kamil Ocak Stadyumundan başlayarak bugün 700 günde 913 konut,900 günde 900 işyeri teslim eder hale geldik.  İnsanlarımızın sosyal donatıları olan, doğal afetlere dayanıklı nitelikli konutlarda ve iş yerlerinde yaşama hakkı olduğuna inanıyor. Bu felsefeyle konfor ve prestiji tek çatı altında buluşturan projelere imza atıyoruz.” dedi.

50 Bin Konut Projesinin İlk Etabında BALTAŞ İmzası

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yapılan, Gaziantep’in kuzeyine kurulacak 50 bin konutluk projenin ilk etabı olan 913 konutu 700 günde teslim edeceklerini söyleyen Balat; “Bu proje Gaziantep için hem çok önemli hem de çok iddialı bir proje. Gaziantep bildiğiniz üzere Türkiye’nin hâlâ yaşanılan en eski kenti olup, dünyanın da hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biridir. Bundan yola çıkılarak bu proje de şehrimizin yöresel mimarisine ağırlık verilecektir. Köklü ve zengin bir mimarisi olan Gaziantep’in ruhuna yakışır bir şekilde inşasına başladığımız konut inşaatının altyapı ve çevre düzenlemesi işi de BALTAŞ İnşaat tarafından yapılacak. Uydu şehir olarak tasarlanan proje 160 bin metrekare alana kurulacak olup,59 bloktan oluşan 2+1 3+1 ve 4+1 evlerden oluşacak.” şeklinde konuştu.

Gaziantep’te 725 konutluk Kahvelipınar ve 648 konutluk Güzelyurt projelerinin sonuna geldiklerini anlatan Muharrem Balat; “Yaptığımız projelere bir değer katmak bizim için çok önemli. Yaklaşık 50 yıldır sektörün içerisindeyiz ve Baltaş İnşaat dendiğinde eşittir kalite ivmesini yakaladık. İmza attığımız her projede kaliteyi ve kalitenin tescili olan müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Biz Şahinbey’in ve Şehitkâmil’in torunlarıyız. Ve bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Kahvelipınar ve Güzelyurt TOKİ projelerinde sona yaklaştık. Emlak sıkıntısı yaşayan şehrimize yeni konutlar yapılması ve bu konutların uygun fiyatları, şehrimize ilaç gibi gelecektir.” diye konuştu.

Depreme Dayanıklı, Teknolojik Donanımlı Konutlar

Tünel kalıp sistemi ile depreme dayanıklı evler inşa eden ve Çınarcık’ta yaptığı kalıcı deprem konutlarıyla da dikkat çeken BALTAŞ İnşaat’ın bir başka devam eden projesinin İstanbul’da yükseldiğini anlatan Balat; “Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının İstanbul Bahçeşehir’de yaptıracağı Ispartakule Evleri 1.Etap 2.kısım Konut, Okul ile Adaiçi altyapı ve çevre düzenleme inşaatı projemize büyük bir özveriyle devam ediyoruz. Proje Bedelinin 240 Milyon TL olduğu Ispartakule İnşaatıyla İstanbul’un en güzel noktalarından biri olan Bahçeşehir’e prestijli bir proje kazandırmayı hedefliyoruz. Modern çizgiler taşıyacak olan evlerde yaşam, konforlu ve güvenli olacak. Ülkemizin yüz ölçümünün % 42’sinin birinci derece deprem kuşağı üzerinde olduğu gerçeği üzerine Tünel Kalıp Sistemi ve Konvansiyonel kalıp sistemiyle yaptığımız projeler depreme son derece dayanıklı ve teknolojik.” dedi.

Şirket olarak bulundukları her sektörde doğa dostu olduklarının altını çizen Muharrem Balat, içinde yer aldıkları her proje de mutlaka çevreyi korumaya ve güzelleştirmeye önem veren bir anlayış ile hizmet vermeye devam ettiklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.